2002 Women's Soccer Composite Schedule

Aug 30vs. Seton Hall 2, LEHIGH 0 (FDU Tournament) 
at Binghamton 2, LAFAYETTE 1 
vs Texas Tech 2, COLGATE 1 (Syracuse Invitational) 
NAVY 2, at Long Beach State 0 
at Richmond 2, AMERICAN 1 (Richmond Tournament) 
Aug. 31at BUCKNELL 7, Howard 3 
 ARMY 1, at Siena 1 (OT) 
Sept. 1Rutgers 4, AMERICAN 1 (at Richmond Tourn.) 
COLGATE 1, vs. Buffalo 1 (OT) (Syracuse Invitational) 
LEHIGH 1, at Fairleigh Dickinson 0 (FDU Tournament) 
NAVY 1, at Cal-State Northridge 0 
at Boston College 5, HOLY CROSS 0 
Sept. 2ARMY 1, at Albany 0 
Sept. 3St. Francis (Pa.) 1, at BUCKNELL 0 
Sept. 4at AMERICAN 8, Mount St. Mary's  
Villanova 2, at LEHIGH 0 
HOLY CROSS 1, at Northeastern 1 (OT) 
Sept. 6NAVY vs. Air Force (Military Classic, St. Louis, Mo.)7 p.m.
ARMY at Saint Louis (Military Classic, St. Louis, Mo.)8 p.m.
Sept. 7LAFAYETTE at Mount Saint Mary's1 p.m.
Columbia at COLGATE5 p.m.
Sept. 8ARMY vs. Air Force (Military Classic, St. Louis, Mo.)10 a.m.
NAVY at Saint Louis (Military Classic, St. Louis, Mo.)TBA
Towson at AMERICANnoon
LEHIGH at Pittsburgh1 p.m.
BUCKNELL at Marist2 p.m.
HOLY CROSS at Brown2 p.m.
Sept. 10VCU at AMERICAN4 p.m.
Sept. 11Quinnipiac at HOLY CROSS3:30 p.m.
Delaware State at BUCKNELL4 p.m.
Albany at ARMY7 p.m.
Wagner at LAFAYETTE7 p.m.
LEHIGH at Delaware7 p.m.
Sept. 13COLGATE vs. Vermont (ECAC Tournament, Cape Cod, Mass.)1:30 p.m.
LAFAYETTE at Fordham4 p.m.
Marist at NAVY7 p.m.
Sept. 14BUCKNELL vs. Sacred Heart (Albany Tournament)1 p.m.
LEHIGH at UMBC1 p.m.
ARMY at Rider3 p.m.
Sept. 15Stony Brook at AMERICANnoon
Villanova at NAVY1 p.m.
BUCKNELL vs. Long Island (Albany Tournament)1 p.m.
COLGATE vs. Brown (ECAC Tournament, Cape Cod, Mass.)2 p.m.
Sept. 17UMBC at AMERICAN4 p.m.
BUCKNELL at St. Joseph's7 p.m.
HOLY CROSS at Yale7 p.m.
Iona at LAFAYETTE7 p.m.
Sept. 18Princeton at LEHIGH6 p.m.
Manhattan at ARMY7 p.m.
Cornell at COLGATE7 p.m.
Sept.20ARMY vs. Howard (Stony Brook Tournament)1:30 p.m.
NAVY at Mount St. Mary's4 p.m.
St. Peter's at LAFAYETTE7 p.m.
Rider at HOLY CROSS3:30 p.m.
Sept. 21BUCKNELL at COLGATE *1 p.m.
La Salle at LEHIGHTBA
Sept. 22Arkansas at NAVY11 a.m.
AMERICAN at Old Dominion1 p.m.
ARMY at Stony Brook (Stony Brook Tournament)1 p.m.
Drexel at COLGATE1 p.m.
Sept. 23Towson at LEHIGH5 p.m.
Sept. 25AMERICAN at George Washington3 p.m.
ARMY at HOLY CROSS *3:30 p.m.
LAFAYETTE at Cornell4 p.m.
Sept. 27NAVY at COLGATE *7 p.m.
Sept. 28LAFAYETTE at BUCKNELL *1 p.m.
ARMY at LEHIGH * 7 p.m.
Sept. 29AMERICAN at HOLY CROSS *1 p.m.
NAVY at Drexel1 p.m.
Binghamton at COLGATE1 p.m.
Oct. 1Siena at LAFAYETTE3:30 p.m.
ARMY at Marist7 p.m.
Oct. 4NAVY at ARMY *5 p.m.
LEHIGH at LAFAYETTE *7 p.m.
Oct. 5COLGATE at AMERICAN *1 p.m.
Oct. 6Robert Morris at BUCKNELL *noon
HOLY CROSS at LAFAYETTE *1 p.m.
Oct. 7LEHIGH at NAVY *7 p.m.
Oct. 8Siena at HOLY CROSS3:30 p.m.
Oct. 9Fairleigh Dickinson at ARMY7 p.m.
BUCKNELL at Cornell7 p.m.
Oct. 11AMERICAN at LAFAYETTE *7 p.m.
Albany at NAVY7 p.m.
West Virginia at COLGATE7 p.m.
Oct. 12BUCKNELL at ARMY *7 p.m.
Columbia at LEHIGH7 p.m.
Oct. 13COLGATE at HOLY CROSS *1 p.m.
AMERICAN vs. NAVY *2 p.m.
Oct. 15HOLY CROSS at New Hampshire3:30 p.m.
Oct. 16Georgetown at AMERICAN4 p.m.
Cornell at ARMY7 p.m.
BUCKNELL at LEHIGH *6 p.m.
Syracuse at COLGATE7 p.m.
Oct. 18LAFAYETTE at NAVY *7 p.m.
Oct. 19ARMY at COLGATE *7 p.m.
HOLY CROSS at BUCKNELL *1 p.m.
Oct. 20LEHIGH at AMERICAN *2:30 p.m.
NAVY at Delaware4 p.m.
Oct. 22LAFAYETTE at Rider4 p.m.
Oct. 23Howard at AMERICAN4 p.m.
Oct. 26BUCKNELL at AMERICAN *1 p.m.
COLGATE at LEHIGH *1 p.m.
ARMY at LAFAYETTE *7 p.m.
HOLY CROSS at NAVY1 p.m.
Oct. 28UMBC at NAVY7 p.m.
Oct. 29BUCKNELL at Georgetown2 p.m.
Providence at HOLY CROSS3:30 p.m.
Pennsylvania at LEHIGH7 p.m.
Nov. 2NAVY at BUCKNELL *1 p.m.
LAFAYETTE at COLGATE *1 p.m.
AMERICAN at ARMY *7 p.m.
LEHIGH at HOLY CROSS *TBA
Nov. 4Robert Morris at NAVY5 p.m.
Nov. 8-10PATRIOT LEAGUE CHAMPIONSHIP (at Highest Seed)TBA